Cam Balkon

CAM BALKON

Cam balkon bir diğer adıyla katlı cam sistemleri özellikle balkonların kapatılması için özel olarak üretilen camlardan oluşmaktadır. Özellikle farklı ve estetik bir tasarıma sahip balkon yaratmak için son dönemlerde sıklıkla tercih edilen sistemleri dış görünüş bakımından da oldukça estetik bir görünüme sahip olmaktadır.

Farklı modelleri bulunan  balkonlar özellikle yaz ve kış aylarında balkonları çok daha rahat bir şekilde kullanmayı sağlarken aynı zamanda önemli ölçüde temizliğin de sağlanmasını sağlamaktadır.

Genellikle kış aylarında dış hava koşullarından balkonu koruyan cam balkonlar özellikle kar yağışı veya yağmur yağışı gibi hava şartlarının balkonun içerisine girmesini engelleyerek aynı zamanda toz ve rüzgâr nedeniyle sık sık balkonların kirlenmesi problemi de ortadan kalkmaktadır.

Yaz aylarında ise katlanabilir cam özelliğine sahip olanları tamamen açarak açık balkon haline getirmek mümkün olmaktadır. Yani temelde hem kapalı hem de açık olarak kullanılması mümkün olan cam balkon sistemleri hem estetik hem de kullanım açısından oldukça faydalı ürünler olarak karşımıza çıkmaktadır.

Genellikle alüminyum profil kullanılarak ve çift cam kullanılarak üretilen katlanır cam sistemleri farklı cam türleri veya materyalleri kullanılarak da model bakımından çeşitlenmektedir.

Tamamen dış yapıya ve kişinin zevkine göre renk seçeneklerinden oluşan  balkonları istenilen ebat ölçüsünde ve modelde sipariş etmekte mümkün olmaktadır. Kullanılan malzemelerin mutlaka deformasyona karşı dayanıklı ve uzun ömürlü olması oldukça önemli olup kaliteli malzeme kullanılarak üretilen cam balkonlar uzun yıllar kullanılabilme imkanı sağlamaktadır.

Cam Balkon Fiyatları

Cam balkon fiyatları temelde modellere göre değişiklik göstermekte olup aynı zamanda ürünlerin satın alındığı yere veya ürün içerisinde kullanılan malzemelerin kalitesine göre de fiyatlar üzerinde farklılık söz konusu olmaktadır.cam balkon

İçerisinde kullanılan cam kalınlığı, profil materyali, kullanılacak alana ait alan ölçüsü ve yükseklik gibi faktörler  fiyatları üzerinde etkili olmaktadır. Oldukça çeşitli fiyat aralığına sahip olan sistemleri genellikle kişinin tercih ettiği renk seçeneğine göre de farklılık gösterdiğinden birçok farklı faktör fiyatlar üzerinde etkili olmakta bu da  sistemlerin fiyat yelpazesinin oldukça geniş olmasına neden olmaktadır.

Cam Balkon Modelleri

Cam balkon sistemleri özellikle son yıllarda balkon kapatma materyalleri olarak en çok kullanılan ürünler arasında yer almaktadır. Hem ses hem de ısı yalıtımı sağlayan bu ürünler aynı zamanda açık balkon ve kapalı balkon olarak aynı anda kullanılabilmesini de mümkün kıldığı için oldukça ergonomik ürünler olarak da kabul edilmektedirler. Birçok farklı modelde üretilen  balkon sistemleri tamamen işlevsel bakımdan ve kullanılacak olan kişilerin zevkine bağlı olarak çeşitlilik göstermektedir. Cam balkon modelleri genel olarak şöyle sıralanabilir;

  • Sürgülü  modelleri
  • Katlanır  modelleri
  • Pimapen modelleri
  • Isıcamlı modelleri

4 farklı modelde üretilen balkon sistemleri içerisinde özellikle katlanır modelleri işlevsel açıdan hem açık hem de kapalı şekilde kullanılabilme imkânı sağladığından bahçeli evlerde veya geniş balkonlarda oldukça işlevsel olmaktadırlar. Özellikle bahçeli evlerin veranda kısmını kapatarak kış bahçesi görünümü elde etmek de bu modeller sayesinde mümkün olmaktadır.

Katlanır Cam Balkon

Cam balkon sistemleri içerisinde 2005 yılından beri uygulanmaya başlanan katlanır cam balkon modelleri dünyada ilk kez Finlandiya ülkesinde kullanılmaya başlanmıştır. İsmini sahip olduğu yapısından alan katlanır cam balkon modelleri genellikle katlanır cam sistemlerinin balkonlara uygulanmasından dolayı bu isimle anılmaktadır. 

Normalde katlanır cam sistemi adına sahip olan bu modeller çoğunlukla dairelerin balkonlarına uygulanmakta olup toz, toprak veya aşırı ses gibi durumların önlenmesi ya da doğalgaz kombisinin korunması için de oldukça faydalı olmaktadır.

Görünüş açısından oldukça estetik bir görünüme sahip olan katlanır cam balkon sistemleri genellikle dışarıdan gelecek yağış veya toz gibi faktörlerden balkonu korumaktadır. Böylece balkonu hem yaz aylarında hem de kış aylarında kullanmak mümkün olup dışarıda bulunan doğalgaz kombinin donması da böylece engellenmiş olmaktadır.

Özellikle bayanlar tarafından en çok merak edilen konular içerisinde  temizliği kolay mı? Sorusu yer almaktadır. Özellikle evin balkon bölümü oldukça önemli bir yer olup dışarısı ile birebir temasta olduğundan dışarıda bulunan toz veya yağmur damlaları balkonlara veya balkonların kapatıldığı camlara yapışmaktadır.

Bu noktada  sistemlerinin kanatları içeriye doğru açıldığı için temizlenmesi oldukça kolay ürünler olarak kabul edilmekte olup hem ev hem de iş yerlerinde sıklıkla tercih edilmektedir.

Aynı zamanda ev ve iş yerlerine ek olarak ofis, kafe, dükkân veya restoran gibi birçok farklı kullanım alanlarına da sahip olan katlanır  sistemleri estetik görünümleri ile de oldukça sık tercih edilmektedirler.

Balkon Cam Fiyatları

Balkon cam fiyatları m2 birim fiyatı üzerinden hesaplanmakta olup aynı zamanda standart cam veya renkli cam fiyatları ya da ısıcam veya renkli ısıcam kullanılması gibi faktörler farklılık göstermektedir.

Sistemin kurulacağı alanın tam olarak ölçüsü alınırken fire miktarı, balkonda kullanılacak olan renkler veya aksesuarlar da fiyatlar üzerinde belirleyici olmaktadır. 4 farklı ana modele sahip olan balkon camlar özellikle fiyat bakımından da modellerine göre çeşitlilik göstermektedir.

En uygun cam balkon fiyatları modellere göre değişiklik gösterebileceği gibi aynı zamanda ek olarak kullanılacak malzemeler veya aksesuarlar bakımından da farklılık göstermektedir. Özellikle bazı sistemlerde motorlu veya motorsuz olması da fiyatlar üzerinde belirleyici olup genellikle motorlu modeller motorsuz fiyatlara göre oldukça yüksek fiyatlardan satışa sunulmaktadır.

Özellikle son yıllarda en çok tercih edilen modeller içerisinde ısı camlı modelleri yer almakta olup burada kullanılan ısıcam özel cam olarak kullanıldığından fiyat bakımından da biraz maliyetli olmaktadır.cam balkon

Cam balkon modelleri içerisinde sürgülü  fiyatları da diğer balkon modellerine göre az miktarda da olsa farklılık göstermekte olup kullanılan aparatlar ve sistemler fiyatlar üzerinde etkili olmaktadır.

Cam balkon fiyatı hesaplaması yapılırken sadece alan ölçümü yeterli olmayıp sistemin kurulacağı alandaki derinlik ve uzunlukta aynı zamanda fire miktarları da hesaplama içerisine dahil edilmektedir.

Bu nedenle hizmetin alınacağı firma ile görüşme sağlayarak firma tarafından gönderilen ustalar aracılığıyla alınan ölçüler çok daha garanti olacağı için daha sonra uyumama veya geniş olma gibi problemler söz konusu olmadan herhangi bir problem yaşamadan kullanmaya başlamak mümkün olmaktadır.

Ancak kişiler ölçüleri kendileri aldığında bazı problemler ortaya çıkabilmekte ve çoğu zaman fire miktarı hesaplandığından ölçüler eksik kalabilmektedir.

Katlanabilir Cam Balkon Fiyatları

Katlanabilir cam balkon fiyatları özellikle imalat sırasında standart olarak tercih edildiğinde çok daha ekonomik olurken ek olarak talep edilen işlemler, fire miktarı, camların özelliği, malzemelerin kalitesi veya kullanılacak aksesuarlar ile renkli ya da renksiz cam seçimi de katlanabilir cam balkon fiyatları üzerinde etkili olmaktadır.

Katlanabilir cam balkon fiyatları da diğer  modelleri gibi m2 birim fiyatı üzerinden hesaplanmakta olup yukarıda belirtmiş olduğumuz bazı kriterler veya ek durumlara istinaden fiyatlarda çeşitlilik söz konusu olmaktadır.